کوچینگ روش کاملا موثری برای گسترش مهارت ها و توانمندی های انسان است بطوری که عملکرد افراد را افزایش میبخشد و مسیر دستیابی به اهداف را تسهیل می سازد . همیچنین کوچینگ در برخورد با مسائل و چالش ها، قبل از اینکه به مشکل بزرگی تبدیل شوند، می تواند راهگشا و کارساز باشد .

کوچینگ تک جلسه ای

در کوچینگ تک جلسه‌ای چه چیزی دریافت خواهم کرد؟

 • در این جلسه، کوچ کمک می‌کند تا خواسته‌ی اصلیتان که در زندگی برای رسیدن به آن اشتیاق و انگیزه دارید را پیدا کنید. این خواسته می‌تواند شغل آینده، داشتن روابط بهتر با دوستان و خانواده، رونق بخشیدن به کسب و کارتان و هرچیزی که دغدغه‌ی ذهنی شماست باشد.
 • در جلسات کوچینگ مشخص می‌شود که آیا این هدف تعیین شده شما خواسته ی واقعی شماست و آیا برای رسیدن به آن انگیزه‌ی لازم را دارید یا خیر؟!
 • همچنین ، برای گام‌هایی که باید ، در مسیر رسیدن به این خواسته بردارید ،برنامه‌ریزی خواهد شد
 • و در انتهای جلسه درباره‌ی تعهد لازم برای رسیدن به این خواسته صحبت می‌کنید و به نوعی نقشه‌ی کلی راه خود را در اختیار خواهید داشت.

اگر مدت‌هاست به دنبال پیدا کردن مسیر اصلی زندگی و اهدافتان هستید، اگر فکر می‌کنید تنها به یک جرقه و راهنمایی کوتاه اما جامع نیاز دارید تا بتوانید در مسیر درست قرار بگیرید، کوچینگ تک جلسه‌ای گزینه‌ای است که برایتان عالی خواهد بود .

چطور تمام این اتفاقات در یک جلسه امکانپذیر است؟

خیلی از اوقات افراد می‌دانند به چه چیزهایی علاقه دارند اما سردرگم‌اند نیاز دارند کسی با راهنمایی سر نخ را به دستشان بدهد. همین درآمدن از سردرگمی و پیدا شدن هدف مشخص + برنامه‌ریزی کلی برای گام‌هایی که باید برای این هدف و خواسته بردارید، می‌تواند برایتان راه حلی بزرگ باشد که تاثیری چشمگیر در سرعت و کیفیت حرکتتان به سمت و خواسته بزرگ زندگیتان دارد.

چطور مطمئن شوم کوچینگ تک جلسه‌ای برای من مناسب است؟

 • اگر فردی هستید که به زندگی و اهدافتان خیلی فکر می‌کنید اما در نهایت به نتیجه‌ی مشخصی نمی‌رسید
 • اگر به علایقتان آگاهید اما نمی‌دانید کدام مسیر را انتخاب کنید و خواسته‌ی اصلیتان چیست
 • اگر در انتخاب شغل یا رشته‌ی تحصیلی دچار تردید شده‌اید و نمی‌دانید کدام گزینه درآینده برایتان مناسب‌تر خواهد بود
 • اگر فردی هستید که با آگاهی از مسیر کلی می‌توانید خودتان گام بردارید و نیاز به همراهی قدم به قدم راهنما ندارید

کوچینگ تک جلسه‌ای انتخابی ایده‌آل خواهد بود.

جلسات چطور برگزار می‌شود؟

بسته به شرایط شما، امکان برگزاری جلسات هم به صورت آنلاین و غیرحضوری و هم به صورت حضوری وجود دارد. پیش از جلسه برای هماهنگی با شما تماس گرفته می‌شود تا برای روز و ساعتی که تمایل به برگزاری جلسه دارید هماهنگی انجام شود.

اگر بعد از مدتی، دوباره به کوچینگ نیاز پیدا کردم باز هم امکان شرکت در جلسات تکی را خواهم داشت؟

بله قطعا. پیش‌فرض ما برای افرادی که در کوچینگ تک‌جلسه‌ای شرکت می‌کنند این است که پس از یک جلسه تا حد خوب و قابل توجهی تردیدهایشان برطرف شده و نیاز به کوچینگ نخواهند داشت اما ممکن است فردی بخواهد پس از مدتی باز هم جلسات کوچینگ تک جلسه‌ای را داشته باشد. کوچ با کمال میل از این موضوع استقبال خواهد کرد.

جلسه کوچینگ

مزیت‌های کوچینگ تک جلسه‌ای

 • به شما دید کلی می‌دهد تا بدانید کوچینگ چه کمکی به زندگیتان خواهد کرد. و اگر تمایل داشتید می‌توانید آن را ادامه دهید.
 • یک راهنمایی بسیار مفید اما فشرده است که در کوتاهترین زمان ممکن به کمکتان می‌آید.
 • اگر منشاء مشکلتان موضوع دیگری باشد که با کوچینگ قابل حل نیست، در همین یک جلسه متوجه آن خواهید شد و هزینه‌ی اضافه‌تری برای یک دوره‌ی چند جلسه‌ای به شما تحمیل نخواهد شد.
 • اگر زمان زیادی درگیر درس یا کار هستید و وقت آزادتان اندک است، بهترین گزینه برایتان محسوب می‌شود.

 

شاید وقت آن باشد که دست از شک و تردید بردارید و برای انتخاب مسیر آینده‌تان، پیش از اینکه زمان بیشتری از دست برود اقدام کنید

سوالات متداول

کوچینگ چه تفاوتی با مشاوره دارد ؟

 درست است که کوچینگ ،  ریشه هایی در روانشناسی و مشاوره دارد  اما تفاوت های  بارزی میان کوچینگ و مشاوره هست  . در مشاوره  تمرکز بر درمان انواع مشکلات و اختلالات روانی است  و رویکرد اصلی آن واکاوی و نگاه به گذشته ی افراد می باشد و  به همین دلیل مشاور به عنوان فرد متخصص به مراجع کننده راهکار میدهد در صورتیکه  کوچینگ، یک فرایند تحول و ارتقای کیفیت است  و درمان نمی باشد یعنی در فرایند کوچینگ قرار نیست راهکاری داده شود  و پایه و اساس  کوچینگ بر عمل در زمان حال و برنامه ریزی مسیر آینده برای رسیدن به خواسته هاست .

فرایند کوچینگ به چه صورتی است و نقش کوچ ( مربی ) چیست ؟

کوچینگ  فرایند تغییر و تحول است و در چنین فرایندی مراجعه کننده با همراهی کوچ حرفه ای  ، راه حل ها را از درون خود بیرون میکشد   و با خودآکاهی در مسیر رشد و موفقیت حرکت میکند .در این فرایند  نگاه کوچ به عنوان فردی متخصص به مراجعه کننده بدون قضاوت بوده و از نظر کوچ فرد مراجعه کننده  به عنوان فردی توانمند شناخته می شود  که پتانسیل حل مشکلات خود و پیدا کردن راه حل را دارد .

در چه موضوعاتی می شود از کوچینگ استفاده کرد ؟

معمولا افراد در مورد تمامی مسائل و چالش های زندگیشان می توانند یک کوچ حرفه ای   داشته باشند  به عنوان مثال ( یادگیری مهارتی جدید ، تغییر عادت ، راه اندای کسب و کار جدید ، بهبود روابط ، ارتقای عملکرد و …. )

بطور کلی می توان کوچینگ را به دو حوزه کلی تقسیم کرد :

۱- کوچینگ زندگی یا لایف کچینگ(  Life Coaching )

 ۲- کوچینگ کسب و کار یا کوچینگ شغلی یا بیزینس کوچینگ  ( Business Coaching ) 

در هر دو حوزه کوچ به عنوان شتاب دهنده  شما را همراهی می کند تا بهترین تصمیم را بگیرید ، اثر بخش باشید و در مسیر درست خواسته هایتان قرار بگیرید .

جلسات کوچینگ به چه صورتی برگزار می شود ؟

با توجه به محدودیت های زمانی و مکانی ترجیحا جلسات کوچینگ به صورت غیر حضوری ( تلفنی _ آنلاین ) برگزار می گردد  . همچنین تجربه ما ثابت کرده است که اثربخشی و کارایی جلسات غیر حضوری بیشتر از جلسات حضوری می باشد ولی در نهایت این شمایید که تصمیم میگیرید که جلساتتان حضوری باشد یا غیر حضوری .

روال جلسات کوچینگ به این صورت است که شما بعد از ثبت نام یک جلسه 20دقیقه ای رایگان با کوچ حرفه ای  خود خواهید داشت که  در آن جلسه هماهنگی های لازم با شما صورت میگیرد .

 

آیا برای هر مسأله ای کوچ حرفه ای وجود دارد ؟

خیلی مهم است که در فرایند کوچینگ، کسی  که به عنوان کوچ در کنار شما قرار می گیرد حرفه ای باشد یعنی به صورت تخصصی در آن زمینه شما رو کوچ کند . 

ما در گروه  آموزشی بین آبادی  شرایطی را فراهم ساختیم تا کوچ های حرفه ای  با توجه به خواسته های شما، در کنارتان قرار بگیرند  .

چه ضمانتی برای موثر بودن کوچینگ وجود دارد ؟ آیا شما چنین تضمینی را می دهید ؟

هیچ تضمینی وجود ندارد  و ما هیچ وقت چنین قولی را به مراجع کننده نمی دهیم  ولی تمام سعی خودمان را می کنیم و امیدواریم که مراجعه کننده به خواسته اش برسد  .

 در فرایند کوچینگ همه چیز به خود مراجعه کننده بر میگردد . این که چقدر خواسته، برایش مهم باشد ؟ چقدر حاضر باشد برای خواسته اش تلاش کند و بها بپردازد ؟  چقدر متعهد باشد و نسبت به تعهداتی که می دهد عملگرا هم باشد …. چیزی که پر واضح هست این است که تحقیقات نشان داده بالای نود درصد از افرادی که از کوچینگ استفاده کرده اند رضایت 100 درصدی داشته اند .

آیا کوچ ها هم ، خودشان کوچ دارند ؟ ( این سوالی است که از من به عنوان کوچ حرفه ای خیلی پرسیده می شود )

قدر زر، زرگر شناسد، قدر گوهر، گوهری

بله  . من هم در حوزه کسب و کار و هم در زمینه سبک زندگی در کنار خودم کوچ های حرفه ای دارم و  از این بابت خیلی خوشحالم چرا که تغییرات خیلی زیادی را در زندگیم شاهدم که مدیون استفاده از  کوچ های حرفه ای است .

 من با شناختی که از خودم به دست آوردم احساس ارزشمندی و رضایت بیشتری دارم . داشتن کوچ حرفه ای این قطعیت را در من به وجود آورد تا این خدمات را برای دیگران هم بخواهم و  دیگران را به استفاده از کوچینگ ( این ابزار قدرتمند ) توصیه کنم .

اگر خواهان تغییر می باشید و حاضرید برای دستیابی به اهدافتان بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید همین حالا ثبت نام کنید 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *