زندگی شخصی آنتونی رابینز

آنتونی رابینز که در تمامی دوران به سلطان انگیزه مشهور بوده است در 29 فوریه سال 1960 به دنیا آمده است. خانواده او نسبتا فقیر بود و شاید این دلیل عمده ای برای پیشرفت هایش به شمار می آید. رابینتر در واقع درس خود را تا دیپلم ادامه داد و پس از گرفتن مدرک دیپلم خود به کارهای متفاوتی روی آورد اما در واقع نتوانست در هیچ یک از ان ها موفق باشد.

او در سن 22 سالگی در یک آپارتمان محقر و کوچک زندگی فقیرانه ای داشت و به گفته خودش آنقدر بیچاره بود که از روی ناچاری ظرف های خود را در وان حمام خود می شست.

آنتونی رابینز

گذشته از اینکه رابینز مشکلات مالی بسیار زیادی را تجربه میکرد بالغ بر 120 کیلوگرم وزن داشت و به علت چاقی مفرط خود دچار انواع بیماری هایی نظیر چاقی، تنبلی و همچنین خواب آلودگی بود. شاید نکته ای که او را به یک فرد متفاوت تبدیل کرده بود این بود که در عین فلاکت و فقری که او را در بر گرفته بود همچنان رویاها و آرزوهای جاه طلبانه ای داشت که در عالم رویا و خیال آن ها را واقعی تصور می کرد.

او در واقع در تصورات خود، خودش را در یک قصر زیبا و در یک ساحل زیبا به سر می برد. او خود را در یک عالم زیبا و رویایی در حالی میدید که همسری زیبا و شایسته دارد و همچنین یک اتومبیل گران قیمت سوار شده است. سرانجام در راه رسیدن به آرزوهایش یک روز تصمیم گرفت تا با چاقی خود مبارزه کند و برای رسیدن به این هدف خود چندین کتاب مطالعه کرد. پس از اینکه رابینز در واقع تمامی مطالب موجود در این کتاب ها را ضد و نقیض یافت آن ها را دور انداخت و در پی راهی دیگر برای لاغری به جست و جو پرداخت.  در این حال او به دنبال راهی بود تا به آسانی تناسب اندام خود را به دست آورد و همچنین بتواند افکار و اعتقادات خود را زیر نظر این رژیم سالم تغییر دهد.

او در واقع توانست این عادت را در خود نهادینه کند و سرانجام پس از دوماه توانست بدون استفاده از رژیم غذایی و عمدتا با تکنیک های ذهنی و شیوه های مختلف روانشناسی ذهن و همچنین کنترل فکر نزدیک به پانزده کیلوگرم از وزن خود را کم کند. با اینکه او حدود دو متر قد داشت، این رژیم تا همین حد برای او مفید واقع شد و در نهایت توانست تا سلامت و تناسب اندام خود را به دست آورد.

انتونی رابینز

شهرت آنتونی رابینز

امروزه اما شهرت رابینز به دلیل سلسله کتاب هایی است که در زمینه موفقیت نوشته است. آنتونی رابینز در واقع بیش از نیمی از عمر خود را صرف کرد تا بتواند به دیگران کمک کند و همچنین زندگی آن ها را رو به بهبود هدایت کند.

او در این راه به افراد کمک کرده است تا عظمت وجود خود را درک کنند و با استفاده از این راه حل به موفقیت دست پیدا کنند. او در واقع یکی از موفق ترین افراد در ایالت متحده به شمار می آید که توانسته است در زمینه بهبود عملکرد مردم در رسیدن به هدف هایشان موسسه آنتونی رابینز را تاسیس کند که در واقع به منظور کمک به افراد مختلف تاسیس شده است.

او توانسته است در این راه از موسسه های مختلفی همچون ای تی اند تی، آی بی ام، آمریکن اکسپرس و … استفاده کند. او به عنوان مشاوره خصوصی بسیاری از افراد معروف نیز بوده است و توانسته تا در مورد بازسازی شهر شفیلد که چهارمین شهر بزرگ انگلستان است نیز مداخله داشته باشد.

در واقعا وی بر آن است که به افراد جامعه کمک کند تا سرنوشت بهتری را برای خود رقم بزنند و همچنین جهان را به جایی بهتر و زیباتر برای زندگی تبدیل کند.

او به افراد مختلف کمک می کند تا روابط خود را با دیگران بهبود ببخشد و همچنین به دنبال ارزش های والای زندگی خود باشند. او به افرادی که شکست های بزرگ را در زندگی خود تجربه کرده اند کمک می کند تا دوباره راه خود را باز یابند و همچنین بر ناکامی های عاطفی و یا مالی خود غلبه کنند.

در واقع سال هاست که او توانسته است بدون خودخواهی های افراطی در این زمینه به افراد مختلف کمک کند و نیرو و همچنین منابع مختلف خود را در اختیار همگان قرار دهد. او در سال 1991 یک موسسه بنیادی غیر انتفاعی را تاسیس کرد که توسط آن توانست به بسیاری از افرادی که در بین آن ها میتوان به کودکان عقب مانده، افراد بی خانمان و سالمندان و حتی زندانیان را نام برد کمک کنید.

آنتونی رابینز از چه راه هایی استفاده می کند؟

رابینز در واقع اینطور می گوید که راه های مختلفی برای بالا بردن سطح زندگی انسان وجود دارد که از بین آن ها میتوان نحوه ارزیابی و تفکر را حائز اهمیت دانست. 

در واقع او معتقد است که همین فرآیند در واقع چیزی به جز پرسش ها و پاسخ های درونی نیست که در نهایت احساسات ما را شکل می دهند. در واقع او اینطور بیان می کند که هرچقدر هم فردی عاقل باشد و اینگونه تصور کند که احساسات خود را در تصمیم گیری ها دخیل نمی کند اما در نهایت معمولا تماما بر مبنای احساسات عمل می کند و فکر خود را دخیل نمی داند.

پس می توان اینطور گفت که نوع احساسات ما در لحظه، در نهایت رفتار ما را تشکیل می دهد و این رفتار های ماست که میتواند در نهایت عادات را به دنبال داشته باشد. عاداتی که منجر به بروز رفتارهایی می شود که در نهایت بازندگی و یا موفقیت ما را به دنبال دارد.

سلطان انگیزه ، آنتونی رابینز

آنتونی رابینز در واقع یکی از تاثیرگذارترین افرادی است که توانسته تا با چاپ کتاب های مختلف تاثیر شگرفی بر زندگی افراد داشته باشد. او در واقع با تالیف کتاب قدرت های نامحدود و رهاسازی قدرت درون در 365 گام تا موفقیت و کامیابی، کمک شگرفی به نسل بشریت در رسیدن به آرزوهایشان داشته باشد.

 

آنتونی رابینز

اگر همان کاری را انجام دهی که همیشه انجام می‌دادی، همانی را به دست خواهی آورد که همیشه به دست می‌آوردی