ابزار کوچینگ ( ابزاری مهم برای مدیران )

شاید شما هم در زمره کسانی باشید که در چندین سال گذشته کلمه کوچینگ را به وفور شنیده اید. این کلمه شاید در ابتدا برای شما معنایی همچون مشاور داشته باشد اما این معنای دقیق کوچینگ و کوچ نیست. به احتمال زیاد مقالات مختلفی که در حوزه کوچینگ چاپ شده است را خوانده اید و هم اکنون میدانید که کوچینگ چیست و کوچ به چه کسی گفته می شود. در واقع شاید کوچینگ برای شما یادآور مربیان ورزشی باشد اما به این معنا نیست و بسیاری از ما میتوانیم این مفهوم را برای کسب و کار خود نیز به کار ببریم.

ابزار کوچینگ

شاید نگاهی دقیق‌تر به کوچینگ و ابزار آن بتواند دید بهتری نسبت به این قضیه به ما بدهد و در اینجا می‌توانیم نقل‌قولی را ذکر کنیم که معمولاً  در قسمت یادداشت‌های (Entrepreneur Magazine) آورده می‌شود:

«مدیرها معمولاً به افراد، راه و رسم انجام یک کار همچون کارهای روزانه را یاد می‌دهند؛ و یک کوچ گامی از این موضوع فراتر می‌گذارد و به هر فرد کمک می‌کند تا به‌تمامی توانایی‌های بالقوه خود دسترسی پیدا کند و بیشترین نتایج مثبت را از آن‌ها بگیرد.» 

بنا بر گفته این جمله اگر شما مدیر هستید پس به‌نوعی یک کوچ هم به شمار می‌آیید و تیم کوچک شما می‌تواند از ابزار کوچینگ شما استفاده کنند.

مدیریت یک تیم با ابزار کوچینگ به چه صورت است؟

شاید اینکه تصور کنید شما هم‌زمان هم یک کوچ هستید و هم یک مدیر اندکی سخت و غیرقابل‌هضم باشید اما دقت داشته باشید که این امر مانند آماده‌سازی یک تیم ورزشی برای حضور در یک مسابقه است. شاید شما هم جز آن دسته کسانی هستید که تصور می‌کنید کسب‌وکار به حدی جدی است که نباید با آن در چنین اوامری شوخی کرد اما مدیریت را نمی‌توان با کوچینگ به هم آمیخت اما دقت داشته باشید که شاید در نگاه‌های عمیق‌تر کسب‌وکار نیز چندان متفاوت از مربی‌گری یک تیم ورزشی نباشد.

ابزار کوچینگ

درواقع برای اینکه بتوانید یک مربی خوب باشید باید بدانید که چه افرادی در تیم شما حضور دارند و هر یک از آن‌ها چه توانایی‌هایی دارند. ممکن است که بازیکنان شما افرادی باشند که سال‌هاست بازی نکرده‌اند و یا حتی افراد تازه‌کاری باشند که تاکنون ورزش را به‌صورت حرفه‌ای بازی نکرده‌اند و با آن آشنایی ندارند. همچنین ممکن است که این افراد هیچ‌گونه آشنایی در این زمینه نداشته باشند و در عین اینکه نقاط ضعف و نقاط قوت حریف را نمی‌شناسند اما می‌خواهند که در این میدان پیروز باشند و بتوانند تمامی نقاط ضعف حریف را شناسایی کنند.

ممکن است تنها نکته‌ای که این افراد را کنار هم نگه دارد این باشد که یک ورزش خاص بازی می‌کنند و همگی هم می‌خواهند در این بازی برنده باشند و این هم انگیزه آن‌هاست.

شما برای اینکه بتوانید یک تیم را به‌صورت مؤثر رهبری کنید درواقع نیاز دارید تا بازیکنان خود را هدایت و تشویق کنید و همچنین انگیزه لازم را نیز به آن‌ها بدهید و درصدد حمایت برآیید. برای  این کار هم نیاز است پیش از هر چیز برای تیم خود کوچ باشید و کوچینگ را به‌صورت مؤثر انجام دهید. در این راه بهتر است که با ابزار کوچینگ آشنا شوید و بتوانید آن‌ها را به‌صورت مؤثر مورداستفاده قرار دهید.

ابزار کوچینگ

1- بهتر است که پیش از هر چیز بازیکنان خود را بشناسید.

برای اینکه بتوانید تیم خود را به‌صورت مؤثر کوچینگ کنید و یا حتی یک فرد را کوچینگ کنید باید او را به‌طور دقیق بشناسید. نقاط ضعف و همچنین نقاط قوت او را شناسایی کنید و بفهمید که منبع الهام آن‌ها چیست.  همچنین باید عوامل استرس‌زا و عوامل اعتمادبه‌نفس آن‌ها را نیز شناسایی کنید.

ابزار کوچینگ

2- هدف و مقصد را مشخص کنید.

اگر شما در حال کوچینگ یک فرد یا یک گروه هستید باید به‌طور کامل هدف و مقصود خود را مشخص کنید. درواقع شاید در یک تیم ورزشی هدف از کوچینگ برد یک مسابقه باشد اما شاید برخی اوقات این امر ناممکن به نظر برسد. بهتر است که هدف شما درواقع رسیدن به پیروزی همراه با یک استراتژی خاص باشد. در این میدان حتی اگر شما برنده هم نشوید می‌توانید روحیه خود و اعضای تیم خود را حفظ کنید و همین امر به‌نوبه خود باعث موفقیت و پیروزی شما خواهد شد.

3- محیطی مناسب را برای کوچینگ مهیا کنید.

شاید یکی از کارهایی که بتوانید در این راستا انجام دهید این باشد که یک محیط مناسب را برای کوچینگ تهیه کنید. این محیط می‌تواند سرشار از پستی‌ها و بلندی ها باشد و همچنین می‌تواند به معنای فراهم کردن آموزش، نرم‌افزارهای مختلف و همچنین مواد بازاریابی باشد.

4- بازخوردها را ثبت کنید.

ابزار کوچینگ

اگر شما هم جز آن دسته کسانی هستید که با کوچینگ آشنایی دارید به‌طورقطع می‌دانید که ثبت بازخوردها می‌تواند یکی از عوامل مهم در کوچینگ باشد. اینکه شما به‌طور دقیق بدانید که چه کاری را به‌درستی انجام داده‌اید و یا در انجام چه کاری ضعف دارید به شما کمک خواهد کرد که درنهایت یک برنامه برای موفقیت خود طراحی کنید که میزان نقص‌های شما را به حداقل برساند. درواقع این بازخوردها به شما کمک می‌کنند تا به‌نوعی بتوانید عملکرد خود را تقویت کنید. این کار در نوبه خود نوعی هنر محسوب می‌شود. همچنین نوع واکنش شما نیز نسبت به این بازخوردها مهم است. بهتر است که شما به این بازخوردها به چشم یک تجربه مفید نگاه کنید.

درنهایت اما این ابزارهای کوچینگ به شما کمک می‌کنند تا در این راه موفق شوید و کوچینگ را به‌صورت موفقیت‌آمیز انجام دهید. کوچینگ شاید یکی از فرآیندهای مهمی باشد که توسط آن می‌توانید کارهای مختلف را به‌صورت تیمی و یا حتی فردی برنامه‌ریزی کنید و درواقع کوچینگ نوعی فرآیند درمانی محسوب نمی‌شود بلکه به‌نوعی راهنمایی محسوب می‌شود که توسط کوچ به‌صورت هدفمند انجام می‌شود.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *