افراد موفق چطور با خارج شدن از محدوده‌ی امن‌شان به موفقیت و رضایت درونی می‌رسند؟

شاید شما هم شنیده باشید که می‌گویند برای موفقیت باید از محدوده امن‌تان بیرون بیایید. از طرف دیگر افراد زیادی را می‌بینیم که با ریسک و خطر کردن، دارایی‌هایشان یا موقعیت اجتماعی‌شان را از دست داده‌اند. در این شرایط حق دارید مردد شوید که این بیرون آمدن از محدوده امن چه معنایی دارد؟ اگر خطرناک است چرا باید انسان‌های موفق ما را به خطر دعوت کنند؟

خروج از منطقه امن و آسایش

ترس یک بخش اساسی و طبیعی از رشد است. هر بار ما آگاهانه تصمیم می‌گیریم که به خارج از منطقه امن‌مان قدم بگذاریم، اتفاقات پیش‌بینی‌نشده‌ی بعدی را آسان‌تر می‌توانیم پشت سر بگذاریم. این نکته‌ای است که اکثر افراد موفق و رضایتمند از زندگی تائید می‌کنند. در این مطلب از چند کارآفرین جوان پرسیدیم که چطور با قدم‌های کوچک اما قدرتمند از محدوده امن‌شان خارج شدند. پاسخ‌های مفید و کاربردی‌شان را باهم می‌خوانیم.

بررسی نظر افراد موفق در مورد خروج از محدوه امن

  • در عادات روزمره‌تان تغییرات ریز ایجاد کنید

کیم کاپ از شرکت ZinePack

تغییر در عادات

 اکثر عادات روزمره همان‌قدر که به کارایی و بازدهی ما مربوط می‌شوند به  ماندن در محدوده امن هم ارتباط دارند. من هرروز سعی می‌کنم تغییرات کوچک اما معناداری در عادات روزمره‌ام ایجاد کنم. مثلاً یک مسیر جدید را تا رسیدن به محل کار قدم بزنم، به‌جای آسانسور از پله‌ها بالا بروم، ساعت ناهار خوردنم را بسته به کارهایم تغییر دهم. این تغییر عادات ریز در زندگی روزمره باعث می‌شود که بتوانم افراد جدیدی را ببینم و همین موضوع کمک می‌کند در زندگی شخصی و کاریم ایده‌های جدیدی داشته باشم.

  • فکر نکنید چیزی همیشگی است و قدر همه‌چیز را بدانید

رابی برتوم از شرکت Bull & Beard

 من از درد و رنج چیزهای زیادی آموخته‌ام، به همان اندازه‌ای که به موفقیت رسیدم. و در این مسیر خیلی از موفقیت‌هایم را مدیون سختی‌هایی هستم که در مقاطعی کشیدم. پشت سر گذاشتن یک جدایی، جدا کردن مسیرم از یک شریک تجاری، کار کردن تا مرز بیماری یا خیلی شرایط سخت دیگر. پشت سر گذاشتن این شرایط مرا به‌جایی رسانده که همیشه سعی می‌کنم قدر داشته‌هایم را بدانم. وقتی شما دستاوردهایتان را چه در زندگی و روابط شخصی، چه درزمینهٔ شغل و حرفه ارزشمند بدانید و فکر نکنید برای همیشه آن‌ها را تصاحب کرده‌اید، کمتر پیش می‌آید که براثر از خود راضی بودن دچار تنبلی، اهمال‌کاری شوید.

  • به دل ترس‌هایتان بروید

مارک کراسنر از شرکت Expectful

 من این را یاد گرفته‌ام که چیزهایی که از آن‌ها می‌ترسم درواقع کارهایی هستند که بیشترین پتانسیل را برای گسترش و رشد دادن زندگی من دارند. حالا وقتی در شروع یک کار احساس ترس دارم، معمولاً نشانه این است که باید آن را انجام دهم. داشتن تعهدی که همیشه به آن پایبند باشید، بعضی مواقع زحمت زیادی دارد اما خاطرات عالی، به یادماندنی و یک رضایت درونی بی‌نظیر را هم با خود به همراه دارد.

  •  کنترل کردن دائم را کنار بگذارید

لیلا لوییس از شرکت Be Inspired PR

این ممکن است یک عادت روزمره نباشد اما وقتی می‌توانم ذره‌ذره خودم را عادت بدهم که کنترل کردن تمام امور را کنار بگذارم، این کار مرا از محدوده امنم خارج می‌کند. استخدام فردی برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی، اجازه دادن به کارمندان برای اینکه مدیریت پروژه‌های مشتریان را به دست بگیرند و کارهایی از این قبیل در خارج شدن من از محدوده امن ذهنی نقشی بسیار مهم ایفا کرده‌اند.

  • سؤال‌هایی را بپرسید که دیگران دوست ندارند بپرسند

زیو هرمن از شرکت Superior Lighting

 من دوست دارم در مورد کارمندانم بدانم، همین‌طور در مورد مشتری‌ها و هر اتفاقی که در این بین می‌افتد. این یعنی باید با کارمندانم مکالمات مکرر و کاملاً باز داشته باشم تا راحت باشند که من را در جریان امور قرار دهند. از آن طرف هم با مشتریان ارتباط تلفنی می‌گیرم تا بدانم چقدر از تجربه‌ای که با کسب‌وکار من داشته‌اند خوششان آمده. در این بین لازم است سؤالات سختی بپرسم تا بتوانم به مشکلاتی که واقعاً وجود دارند پی ببرم و باعث رشد و گسترش کسب‌وکار شوم.

  •  صحبت با غریبه‌ها را شما آغاز کنید

مت دویل از شرکت Excel Builders

صحبت کردن با افراد غریبه

من واقعاً از صحبت کردن با مردم لذت می‌برم و این را یاد گرفته‌ام که شروع صحبت باکسی که در ایستگاه اتوبوس یا اتاق انتظار پزشک کنارم نشسته، یکی از بهترین راه‌ها برای غلبه بر کمرویی در مقابل افراد جدید است. علاوه بر این‌که شما ممکن است ضمن این ارتباط چیزهای شگفت‌انگیزی یاد بگیرید، می‌توانید چالش ارتباط گرفتن با افراد غریبه را هم به خوبی تمرین کنید.

  •  با چیزی که معمولاً آن را قبول نداشتید موافقت کنید

راسل کومر از شرکت eSoftware Associates Inc

 گاهی اوقات وقتی شخصی چیزی را به من پیشنهاد می‌دهد که قبلاً در حالت عادی آن را با احتمال زیادی رد می‌کردم، دوست دارم با قبول کردن آن خودم را غافلگیر کنم و به چالش بکشم. ممکن است این یک موضوع کاری باشد مثل امتحان کردن یک استراتژی جدید در کار، یا قبول دعوت برای پیوستن به یک تیم ورزشی آماتور در آخر هفته. حتی اگر این کار به نتیجه نرسد من از این تجربه چیزهای زیادی یاد می‌گیرم.

  •  جلوی دوربین بروید

سالومون تیموتی از شرکت oneIMS

جلوی دوربین رفتن

من به‌طور روزانه سعی می‌کنم جلوی دوربین ظاهر شوم. ساختن ویدیو همیشه من را به چالش می‌کشد تا بتوانم اطلاعاتم را به بهترین شکل ممکن ارائه دهم، از محدوده امن و راحت خودم خارج شوم و خودم را در اینترنت نشان دهم. فرقی نمی‌کند که این صحبت‌ها درباره هک رشد بازاریابی یا آموزش‌هایی در مورد چگونگی استفاده از نرم‌افزارم باشد، هدف من در انتهای روز این است که چیزی را به دیگران بیاموزم حتی اگر لازم باشد برای این کار کمی از محدوده امنم فاصله بگیرم.

  • لیستی از اهداف رشدتان را جلوی چشم تان نگه‌دارید

نیکول مانوز از شرکت Start Ranking Now

من همیشه این لیست را تهیه می‌کنم. چیزهایی مثل:  تمرین صحبت کردن در جمع، توانایی ریسک کردن، امتحان کردن یک ایده جدید و عجیب، از مواردی است که من برای خودم نوشته‌ام و این لیست را همیشه در آخر روز می‌خوانم. چون به خواندن آن‌ها عادت کرده‌ام، خودم را در انجام آن مسئول می‌دانم و این من را مجبور می‌کند که در طول روز این قدم‌ها را بردارم.

  • چیزهای جدید را امتحان کنید تا زمانی که با آن‌ها احساس راحتی داشته باشید

درو هندریکس از شرکت Buttercup

هر چیزی که با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنم را تا جایی پیش ‌می‌برم که دیگر اصلاً از آن نترسم. گاهی اوقات این احساس راحتی زمان‌بر است بنابراین من به‌طور روزانه راه‌های مختلفی را امتحان می‌کنم وقتی انجام این کار برایم راحت شد به سراغ چالش بعدی می‌روم.

خروج از محدوده ی امن

 به‌طورکلی تجربه‌های جدید می‌توانند همه‌چیز را در مورد باورهایتان، چیزهایی که دوست دارید انجام دهید، نحوه رفتار و زندگی‌تان تغییر دهد. شما هم احساس می‌کنید باید بعضی ریسک‌ها را انجام دهید و چیزهایی که قبلاً از آن‌ها اجتناب می‌کرده‌اید را امتحان کنید؟ این عالی است. شما احتمالاً بهترین عملکردتان را خواهید داشت. حتی اگر این‌طور نباشد هم چیزهای کاربردی و ارزشمندی یاد خواهید گرفت پس حتماً به دنبال آن بروید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *