تغییر با کوچینگ زندگی

وقتی سرنوشت افراد موفق را می‌خوانید، مرزی بین خودتان و آن‌ها احساس می‌کنید؟ فکر می‌کنید برای رسیدن به احساس موفقیت در زندگی راه سختی در پیش دارید یا فکر می‌کنید اصلاً قرار نیست به گروه انسان‌های موفق و شاد بپیوندید؟ مرزهایی که بین خودتان و موفقیت کشیده‌اید چقدر واقعی هستند؟ دنیایی که امروز در آن زندگی می‌کنیم، منابعی که به آن‌ها دسترسی داریم و امکاناتی که احتمالاً برای پدربزرگ‌هایمان قابل‌تصور نبود، باعث شده به بی‌نهایت منابع یادگیری متصل باشیم. همین‌که شما مخاطب این مطلب هستید و به آن دسترسی پیدا کرده‌اید به معنای این است که آگاهی و پتانسیل لازم را برای رسیدن به موفقیت و موقعیت ایده‌آلتان دارید.

مسیر موفقیت

تجربیات انسان‌های موفق و شاد نشان می‌دهد مسیر ثابتی برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد اما اشتراکاتی هم در بین سبک زندگی بسیاری از افراد موفق وجود دارد که «کوچینگ زندگی» یکی از آن‌هاست. اصلاً یکی از دلایلی که افراد از مسیرهای مختلفی به موفقیت می‌رسند استفاده از کوچینگ زندگی است چون در کوچینگ هیچ نسخه ثابتی برای کسی تجویز نمی‌شود و هر کس با توجه به استعدادها، علایق و خواسته‌هایش به سمت هدف هدایت می‌شود‌. در این مطلب چند نشانه را بررسی کرده‌ایم، نشانه‌هایی که به شما می‌گوید به کوچینگ زندگی نیاز دارید.

نشانه‌هایی که به شما می‌گوید به کوچینگ زندگی نیاز دارید

  • داشتن احساس سردرگم بودن

 شاید اولین کمکی که کوچینگ زندگی به افراد می‌کند این است که مسیر را به آن‌ها نشان می‌دهد. اگر تابه‌حال در زندگی‌تان احساس گم کردن مسیر را تجربه کرده باشید، به‌شدت این نیاز را حس کرده‌اید که کسی از بیرون به شما نشان دهد در چه نقطه‌ای از زندگی ایستاده‌اید و به‌سوی چه کجا باید حرکت کنید. کوچ زندگی یا لایف کوچ، کسی است که با دانستن اهداف، علایق و خصوصیات شما، می‌تواند این مسیر را به‌خوبی برایتان روشن کند.

  • به خودتان و توانایی‌هایتان شک دارید

 خیلی اوقات ناتوان بودن نیست که ما را از حرکت منع می‌کند. حتماً شما هم افرادی را دیده‌اید که در عین مهارت و توانایی، به خاطر داشتن شک و تردید نسبت به خودشان، دست به هیچ اقدامی نمی‌زنند. موضوع این است که اکثر ما از درون می‌دانیم که چه چیزی را می‌خواهیم اما دنیای بیرون با باید و نبایدهایی که به ما القا می‌کند، باعث می‌شود نتوانیم با خودمان روراست باشیم و بدانیم که از زندگی چه چیزی می‌خواهیم. اتفاقی که در جلسات کوچینگ زندگی می‌افتد این است که نه‌تنها چشم‌انداز و هدفمان شفاف می‌شود، بلکه می‌توانیم مسیر رسیدن به آن را نیز قدم‌به‌قدم ببینیم.

  • می‌خواهید شغلتان را تغییر دهید

 هر تغییری در زندگی خصوصاً درزمینهٔ شغل و حرفه به جسارت و اعتمادبه‌نفسی نیاز دارد که خیلی از افراد فاقد آن هستند. احتمالاً عده زیادی از افرادی که می‌بینید هرروز سر کار می‌روند و سال‌هاست این روند را ادامه داده‌اند، مدت‌ها به تغییر شغلشان فکر کرده‌اند اما جسارتی که آن را به مرحله عمل برسانند تنها در عده کمی یافت می‌شود. برای اینکه شما هم جزو این افراد باشید، حضور کوچ در کنارتان کمک بزرگی محسوب می‌شود چون اطمینان خاطر و اعتمادبه‌نفس لازم را برایتان به همراه دارد.

تغییر در کسب و کار
  • کارهایتان را فراموش می‌کنید

 یک نقل قول معروف از ارسطو وجود دارد که می‌گوید زندگی ما همان کارهایی است که به‌طور مداوم انجام می‌دهیم. با این حساب، فوق‌العاده بودن یک اقدام نیست بلکه یک عادت است‌. این جمله نشان می‌دهد تداوم داشتن در هر کاری باعث می‌شود بتوانیم آن را به یک عادت روزانه تبدیل کنیم. اما فراموش کردن کارها آفتی است که خیلی از ما به آن مبتلا هستیم. وجود کسی که باعث شود احساس مسئولیت در ما برای انجام کارهایمان تقویت شود، و آن‌ها را به عادت‌های روزانه تبدیل کنیم، تأثیر بسزایی بر سرعت رسیدن به هدف‌های حرفه‌ای و شخصی در زندگی خواهد داشت.

  •   در میانه راه از شور و شوق می‌افتید

 تابه‌حال چند بار در زندگی کاری را شروع کرده‌اید و بعد از چند روز آن را نیمه‌کاره رها کرده‌اید؟ باید این را بدانید که تنها شما نیستید. این ویژگی در درصد بالایی از افراد هست اما یکی از همان ویژگی‌هایی که شما را از اکثریت جدا می‌کند و باعث می‌شود به اقلیت افراد موفق و راضی از زندگی بپیوندید، ایجاد همین تغییرات در زندگی است که با داشتن کوچ زندگی، برایتان بسیار دست یافتنی‌تر خواهد بود.

  • همیشه کارهایتان را به تعویق می‌اندازید

 اگر جزو کسانی هستید که دائم در حال به تعویق انداختن کارهای مختلف هستید مطمئن باشید هیچ‌وقت یا به هدفتان نخواهید رسید یا در زمانی به آن می‌رسید که دیگر دیر شده‌. قرار گرفتن در مسیر اهداف و رسیدن به آن‌ها مستلزم داشتن انضباط فردی و انجام به‌موقع کارهاست. زندگی این تأثیر شگفت‌انگیز را برایتان خواهد داشت که بتوانید الگوهای رفتاری‌تان را تغییر دهید و این روند به تعویق انداختن را بشکنید تا به سبک زندگی دلخواهتان برسید.

  •  زمان زیادی برای از دست دادن ندارید

 اصلاً این روزها چه کسی زمان اضافه دارد؟ همه‌چیز با سرعت در حال حرکت است و اتلاف وقت تنها باعث هدر رفتن عمرتان خواهد بود. این یعنی یک ضرر غیرقابل‌جبران. از آنجا که کوچینگ زندگی برای یافتن سریع‌تر راه‌حل‌ها به شما کمک می‌کند و اجازه نمی‌دهد از مسیر خارج شوید، میزان قابل‌توجهی صرفه‌جویی در زمان با خود به همراه دارد.

  •  نیاز به درآمد بیشتری دارید

 یک معضل متداول که مردم به آن دچار می‌شوند، نیاز به پول و درآمد بیشتر است چون خیلی از آن‌ها درآمدشان به‌سختی کفاف زندگی‌شان را می‌دهد. در این شرایط، فکر کردن به شغل رؤیایی کمی سخت است. بااین‌وجود حضور کوچ در کنارتان، شما را به سمت منابع بیشتر برای کسب درآمد هدایت می‌کند.

فکر می‌کنید برای رسیدن به احساس موفقیت در زندگی راه سختی در پیش دارید؟ امروزه کوچینگ فاصله شما با اهدافتان را بسیار کمتر کرده است …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *