ترکیب برنده در مدیریت کسب‌وکار، کدام ترکیب است؟

چرا خیلی از کسب‌وکارها در همان سال‌های اولیه متوقف می‌شوند؟ وقتی یک کسب‌وکار را مدیریت می‌کنید، چه مشکلاتی می‌تواند روند حرکتتان را مختل کند؟ وقتی سرنوشت کسب‌وکارهای نوپا را می‌خوانیم خیلی از جاها به نقاط مشترکی می‌رسیم که ممکن است مدیران هر یک از این کسب‌وکارها فکر کنند این مشکل تنها مختص خودشان است. اما استفاده از کوچینگ کسب‌وکار کمک می‌کند گرفتار خیلی از مشکلات رایج نشوید.

یکی  از دلایلی که در سال‌های اخیر، کوچینگ به‌طور گسترده در زمینه‌های مختلف کسب‌وکار مورد استفاده قرار می‌گیرد این است که کوچ به خاطر دارا بودن دانش و تجربه در رویارویی با چالش‌ها، کمک می‌کند بتوانید بحران‌های کسب‌وکارتان را پشت سر بگذارید. البته کوچینگ و منتورینگ گاهی اوقات باهم اشتباه گرفته می‌شوند چون هر دو از سال‌های سال تجربه در کارشان استفاده می‌کنند. بزرگ‌ترین تفاوت در اینجاست که منتور روی مشاوره دادن تمرکز می‌کند و کوچ، مدیر یا صاحب کسب‌وکار را در مسیر هدف‌گذاری همراهی می‌کند تا اهدافی قابل دسترس و متناسب با مسیر موفقیت کسب‌وکار تعیین شود. 

در این مطلب با مشکلات و چالش‌هایی آشنا می‌شویم که با استفاده از کوچینگ کسب‌وکار می‌توانید از پس آن‌ها بربیایید.

چالشهای کسب و کار

شفاف نبودن چشم‌انداز یک مدیر برای کسب‌وکارش

احتمالاً این جمله‌ی معروف را شنیده‌اید که اگر ندانید به کجا می‌خواهید بروید، هیچ‌وقت به هیچ جا نخواهید رسید. یکی از مشکلات بزرگ خیلی از مدیران امروز، نداشتن چشم‌انداز شفاف است.  همین امروز از خودتان بپرسید پنج سال دیگر در چه جایگاهی هستید. هرشخصی باید برای این سؤال یک جواب مشخص داشته باشد و اگر مدیر یک کسب‌وکار باشد باید نه‌تنها برای زندگی شخصی خودش، بلکه برای کسب‌وکاری که آن را مدیریت می‌کند هم جواب این سؤال را بداند.

 داشتن هدف و چشم‌انداز بخشی از کار است و تعیین اهدافی که واقع‌بینانه، قابل دسترس، متناسب با شرایط و درعین‌حال انگیزه‌بخش باشند، بخش دیگری از فرایند تعیین اهداف برای یک کسب‌وکار است که کوچ حرفه‌ای به شما در انجام آن کمک می‌کند.

در کوچینگ کسب‌وکار برنامه‌های عملی مشخص می‌شود

آن دسته از صاحبان کسب‌وکار و مدیران که از حد معمول فعال‌تر هستند، خیلی به دنبال درک این موضوع‌اند که چرا رسیدن به رشد حرفه‌ای ازنظر شخصی و تأثیری که روی زندگی آن‌ها خواهد داشت هم اهمیت زیادی دارد. علاوه بر این، صاحب کسب‌وکار مشخص می‌کند که با چه سرعتی و با چه اشتیاقی قرار است به سمت هدف حرکت کنند و به آن برسند. اگر این هدف با رؤیاها، اهداف و برنامه‌ریزی‌های شخصی ارتباطی نداشته باشد، دیگر دلیلی وجود ندارد که رسیدن به این هدف برای مدیر یا صاحب کسب‌وکار اهمیتی داشته باشد.

مشخص کردن برنامه عملیاتی

 بعدازاینکه مشخص شد صاحب کسب‌وکار می‌خواهد آن را به چه جایگاهی برساند، کوچینگ کسب‌وکار به برنامه‌ریزی، اولویت‌بندی اهداف و تدوین استراتژی‌های لازم برای نزدیک کردن آن کسب‌وکار به هدفش کمک می‌کند.

 شاید در زندگی عادی هم شما در این موقعیت قرارگرفته باشید که بدانید چه‌کارهایی را باید انجام دهید اما نسبت به اولویت آن‌ها و اینکه کدام را زودتر و کدام را دیرتر انجام دهید آگاهی نداشته باشید. دقیقاً در این موقعیت هم یکی از مهم‌ترین فواید حضور کوچ در کنار صاحب کسب‌وکار، کمک به تعیین همین اولویت‌ها و انجام کارهای مهم‌تر در زمان سریع‌تر است. در کوچینگ کسب‌وکار، معمولاً جلسات به شکل هفتگی یا ماهانه با صاحب کسب‌وکار برگزار می‌شود و تعهداتی که موظف به انجامشان بوده در طول جلسه پیگیری می‌شود. بنابراین، برنامه عملی از طریق تعیین اهداف؛ وظایف، اولویت‌ انجام وظایف و پیگیری آن‌ها توسط کوچ کسب‌وکار مشخص می‌شود.

در کوچینگ کسب‌وکار مسئولیت‌پذیری بیشتری در کسب‌وکار ایجاد می‌شود

 یک مؤلفه مهم در کوچینگ کسب‌وکار، مسئولیت‌پذیری و پاسخگو بودن است. شما هیچ‌وقت نمی‌بینید که یک مربی فوتبال برای تیمش به زمین برود و به دنبال توپ بدود! اما با توجه به تعلیمات او، هر بازیکن تا آخرین لحظه‌ی بازی در جای مشخص و مسئولیت مشخص خودش قرار می‌گیرد. این موضوع دقیقاً در مورد  کوچ کسب‌وکار صدق می‌کند. کوچ کسب‌وکار یک مشاور نیست، او قرار نیست به‌جای شما کاری را برای کسب‌وکارتان انجام دهد.

کوچ‌ها هستند تا شما را روی گرفتن نتایج نهایی متمرکز نگه دارند به شما یادآوری کنند که چرا این اهداف و تمرکز روی آن‌ها مهم است.

کوچ حرفه ای

وقتی بخواهید به تعهدی پایبند بمانید، نیاز به انگیزه دارید. کوچ مواردی را که انگیزه شما را حفظ می‌کند، دائم برایتان یادآوری می‌کند و در صورت نیاز شبیه به یک آیینه عمل می‌کند تا بتوانید نقاط برجسته کسب‌وکار و شخص خودتان را به‌طور شفافی ببینید.

 برای اندازه‌گیری هر چیزی باید معیار مشخصی وجود داشته باشد. وقتی از محقق کردن اهداف می‌زنیم هم باید یک معیار یا KPI برای اندازه‌گیری میزان رسیدن به هدف داشته باشیم. با KPI یا شاخص کلیدی عملکرد، می‌توان این میزان را مرحله‌به‌مرحله اندازه‌گیری کرد و یکی از وظایف کوچ، همین اندازه‌گیری است. وقتی همه‌چیز در طول مسیر شفاف باشد، مسئولیتی که افراد برای انجام وظایف حس می‌کنند هم بیشتر است.

خیلی از مدیران جوان استارتاپ‌های مطرح و مشهور، بخش مهمی از موفقیتشان را مدیون داشتن کوچ کسب‌وکار می‌دانند. و البته که همه‌چیز، داشتن کوچ نیست. ترکیب تیم مشاوره کسب‌وکار، با خدمات کوچینگ کسب‌وکار که به شما در اجرای ایده‌ها و راهکارهای برآمده از هر جلسه ماهانه کمک می‌کند، یک ترکیب برنده خواهد بود. اگر این جسارت را داشته‌اید که از شغل قبلی‌تان بیرون بیایید و کسب‌وکار خودتان را راه‌اندازی کنید، جای تبریک و تحسین دارد اما باید این را هم بدانید که چالش اصلی شما مسیرِ پیشِ روست، نه آنچه که پشت سر گذاشته‌اید. پس برای این مسیر تجهیزات لازم، ازجمله یک کوچ حرفه‌ای، را به همراه داشته باشید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *